Prvýkrát sme sa zúčastnili na festivale Dúhový Pride 2023 v Bratislave

„Ukázali sme, že aj MY SME TU, že aj ľudia s HIV/AIDS si zaslúžia žiť plnohodnotný život. Život bez strachu, stigmy a diskriminácie. Verím, že sme mnohým ukázali, že nie sú sami a nemusia mať obavy z pocitu neistoty a strachu,“ hovorí zakladateľ združenia HIV/AIDS Slovensko Ján Koller.

Občianske združenie HIV/AIDS Slovensko sa tento rok prvýkrát zúčastnilo festivalu Dúhový Pride 2023 v Bratislave. Napriek tomu, že je založené iba krátko, považuje za veľmi dôležité zvýšiť povedomie o HIV a AIDS aj prostredníctvom tohto festivalu.
Poukazoval na to aj jeden z odkazov na transparente združenia – bolo AJ MY SME TU!
„Ukázali sme, že aj MY SME TU, že aj ľudia s HIV/AIDS si zaslúžia žiť plnohodnotný život. Život bez strachu, stigmy a diskriminácie. Verím, že sme mnohým ukázali, že nie sú sami a nemusia mať obavy z pocitu neistoty a strachu,“ hovorí zakladateľ združenia HIV/AIDS Slovensko Ján Koller.
A či bude občianske združenie HIV/AIDS Slovensko súčasťou festivalu Dúhový Pride aj budú rok?
„Rozhodne áno,“ ubezpečuje. Dovtedy však občianske združenie plánuje viaceré svoje akcie či projekty, aby bolo k bližšie k ľuďom. Tým, ktorým chce pomáhať, ako aj tým, ktorí chcú sami pomôcť a priložiť ruku k dielu. „O konkrétnych plánoch zatiaľ hovoriť nebudem, ale verím, že sa budete mať na čo tešiť,“ odkazuje zakladateľ združenia.
Vidíme sa opäť na PRIDE v roku 2024.

Zdieľaj:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email